עיצוב אתרים הוא תחום נדרש בימינו. התפתחות של האינטרנט גרמה לכך שנדיר היום למצוא גוף עסקי ללא אתר אינטרנט. כמובן שדרישה גוברת לבניית אתרים באינטרנט גררה אחריה את התחום של עיצוב אתרים . עיצוב אתרים מוצלח דורש שימוש בתוכנות ייעודיות לכך. במאמר זה נסקור את התוכנות העומדות לרשות המעצבים.

נתחיל בתוכנה הפופולאריות ביותר, והיא Adobe Photoshop . תוכנה זה היא תוכנת הגרפיקה הנפוצה ביותר בעולם. התוכנה מיועדת למעצבים מקצועיים, וגם למעצבים שרואים בתחום תחביב בלבד. אין היום חברה העוסקת בעיצוב אתרים ללא תוכנה זו. התוכנה מאפשרת עיבודים ואפקטים מיוחדים לתמונות, יצירת גרפיקה, וכדומה. רוב עבודת עיצוב האתר מבצעת בתוכנה זו. תוכנה זו בעלת תוספים רבים המרחיבים את יכולותיה. התוכנה מוצעת בתשלום ומחירה נעה בין מאות בודדים של דולרים עבור הגרסה הבסיסית ועד אלפי דולרים עבור גרסאות מתקדמות מאוד.

תוכנה נוספת היא תוכנת ה – Adobe Flash . תוכנה זו מתעסקת בתחום האנימציות. האנימציות והתנועה באתר הם חלק חשוב מעיצובו הכולל של האתר. אתרים מקצועיים מכילים אלמנטים של אנימציות בעיצובם. יחד עם זאת כדאי לדעת שמנוע החיפוש של גוגל אינו מצליח להתמודד עם Flash לכן מומלץ לא להשתמש ב-Flash עבור עמודי נחיתה, או תוכן שמיועד למנוע החיפוש. יתרון נוסף של תוכנה זו הוא בכך שהיא מכינה שפת תכנות בשם Action Script . שפה זו מאפשרת ליצור אתרים מורכבים ומקצועיים יותר. גם תוכנה זו באה בגרסאות רבות המיועדות לצרכים שונים. התוכנה מופצת בתשלום ועלותה מגיעה עד לכאלף דולרים.

תוכנה נוספת עבור עיצוב אתרים היא Adobe Illustrator . תוכנה זו מיועדת לגרפיקה וקטורית. נתחיל בהסבר קצר מהי גרפיקה וקטורית. שימוש בתוכנה זו מיועד ליצירת תמונות לוגו לאתר, עבודת טובה יותר עם תמונות, שליטה על רזולוציית התמונה וכדומה. גם תוכנה זו מוצעת בתשלום ועלותה מגיעה לכ – 600 דולרים.

תוכנות cs4

לסיכום, שילוב של כל התוכנות הנ"ל מאפשר ליצור עיצוב מקצועי לאתר אינטרנט. יש להבין שעיצוב האתר משחק חלק חשוב בפופולאריות שלו. גולש המגיע לאתר מסוים ורואה עיצוב מקצועי יוצא מתוך נקודת הנחה שזהו אתר מקצועי ואיכותי.